Зараз ми працюємо над ...

STEM-освіта

Цей освітній напрямок передбачає вивчення точних та природничих наук, а також формує критичне мислення.

ГО «Фонд «Буковина інноваційна» розпочала новий проєкт «Допомога сім’ям з дітьми з числа ВПО, які проживають у Сторожинецькій та Чернівецькій ТГ». У межах ініціативи діти з 60 сімей внутрішньо переміщених осіб відвідають п’ять занять зі STEM та розвитку емоційного інтелекту впродовж червня. Батьки, діти яких візьмуть участь у повному циклі занять, отримають ваучери на суму дві тисячі гривень. На цю суму сім’я може придбати необхідні для школи речі. 

Проєкт команда ГО здійснюватиме у Сторожинецькій та Чернівецькій територіальних громадах. Програма занять розроблена для учасників та учасниць віком від 6 до 9  років.

8 травня, стартувала реєстрація для участі у проєкті. Залишити свою заявку сім’ї ВПО з дітьми відповідного віку можуть за покликанням: https://forms.gle/sqEKMnyXizbDfRpHA.


Один з напрямків нашої ГО – розвиток STEM-освіти. Ми добре усвідомлюємо, що найефективніший шлях забезпечення Україні гарне майбутнє – вкладати сили у наших дітей. Коли я кажу «наших», я маю на увазі з усіх куточків держави. Водночас нам дуже хотілося матеріально підтримати батьків, які втратили стабільність через повномасштабну війну. Допомогти їм забезпечити своїх дітей необхідним приладдям для навчання – виконати свій батьківський обов’язок, — Тетяна Мосін, проєктна менеджерка ГО «Фонд «Буковина інноваційна».

Довідка:

Проєкт «Допомога сім’ям з дітьми з числа ВПО, які проживають у Сторожинецькій та Чернівецькій ТГ» ГО «Фонд «Буковина інноваційна» впроваджує в межах SCLR-програми підтримки ініціатив громад Буковини реалізує громадська організація AREAC – Чернівецька регіональна асоціація соціального розвитку  за адміністративної підтримки HEKS/EPER Румунія та фінансової підтримки Swiss Solidarity та Act Alliance.

Завдяки проєкту, який ми реалізовуємо за підтримки наших партнерів Acted Ukraine та * Гуманітарного фонду для України, внутрішньо переміщені особи отримають комплексну різносторонню допомогу.

Ми працюємо із Чернівецькою, Вижницькою, Сторожинецькою, Берегометською та Хотинською громадами – найбільш густонаселеними громадами Чернівецької області.

Проєкт містить декілька компонентів: гуманітарний, соціально-психологічний, тренінговий.

Завдяки проєкту, який ми реалізовуємо за підтримки наших партнерів Acted Ukraine та * Гуманітарного фонду для України, внутрішньо переміщені особи отримають комплексну різносторонню допомогу.

Ми працюємо із Чернівецькою, Вижницькою, Сторожинецькою, Берегометською та Хотинською громадами – найбільш густонаселеними громадами Чернівецької області.

Проєкт містить декілька компонентів: гуманітарний, соціально-психологічний, тренінговий.

Гуманітарна допомога

Забезпечуємо ВПО комплексними обідами і вечерями та наборами гідності.

Допомагаємо з облаштуванням прихистків.

В наших планах надати базову допомогу 1230 сім’ям внутрішньо переміщених осіб. Мова йде про продуктові та гігієнічні набори.

Психологічні тренінги

Заняття з нашими психологами допомагають дітям подолати психологічні наслідки війни, змешити рівень тривожності у цікавій, подекуди ігровій формі.

Також ми працюємо з батьками. Для них проводимо майстер-класи з використання проективних, ігрових методик роботи з дітьми у домашніх умовах. Ми хочемо, щоб батьки розуміли своїх дітей якмога краще.

Всього розраховуємо провести 24 заняття з проєктивної методики. Арт-терапія, ліплення, заняття з театральних засобів будуть доступними всім віковим категоріям. Деякі заняття міститимуть авторську методику наших фахівців. Окремо для діток проведемо  STEM-сесії.  

Коуч-сесії

Запрошені нами коучі (спікери/тренери) допомагають знайти рішення та інструменти, потрібні для задоволення запитів учасників проєктів.

Про тонкощі написання привабливого для роботодавця резюме та пошуку бажаної роботи учасники проєкту дізнаються, долучившись до групових тренінгових програм. Також ми скеруємо наші сили на розвиток лідерських якостей учасників та створення власної стратегії розвитку.

Сподіваємося, нам вдасться допомогти щонайменше 50-80 учасникам. Від них ми чекаємо визначення свого плану розвитку та створення ефективного резюме.

 
 

“Просвітницька шкільна кампанія: професії майбутнього у STEM”

ГО “Фонд “Буковина інноваційна” за підтримки Acted в межах програми SEED, за підтримки Міністерства зовнішніх справ Канади та сприяння Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА  знайомить школярів 8-10 класів зі STEM-освітою у 10 навчальних закладах Чернівецької та 10 навчальних закладах Волинської областей. 

663 школярі з Чернівецької області взяли участь в першому етапі  проєкту з популяризації STEM-освіти. 

Громадська організація “Фонд “Буковина інноваційна” провела перший етап “Просвітницької шкільної кампанії: професії майбутнього у STEM”. Впродовж червня у 10 навчальних закладах області  було проведено 20 майстер-класів “STEM у природничих науках”.  

 

 

Під час майстер-класів старшокласники мали можливість самостійно виготовити тепловиділяючу  суміш та подумати над її потенційним застосуванням. Окрім цього тренери  STEM-сесій демонстрували ефектні досліди, до прикладу, “Гейзер” чи “Магнієвий феєрверк”. В кінці кожної зустрічі на школярів чекала інтерактивна розмова про стереотипи під час вибору професії. Про суспільні упередження, що заважають обирати привабливий для дівчини чи хлопця фах говорили спеціалістки проєкту SEED.

Наступним етапом стануть тренінги “Як викладати профорієнтацію для підлітків” для вчителів з цільових шкіл проєкту, а також інформаційна сесія для учнів з точних наук, під час якої учні дізнаються чимало цікавого зі світу інженерії, ІТ, 3D-моделювання. Подібна програма кампанії буде реалізована також у Волинській області.

 

 

782 школярі Чернівецької області взяли участь у профорієнтаційному проєкті з популяризації STEM-освіти.  Учасники мали можливість ознайомитися з роботою 3D-принтера, роботів, енергоефективного міста, а також поспілкуватися з працівниками Google. 

 

Я вважаю, що ми досягли поставленої мети – продемонстрували школярам, які можливості розвитку вони отримають у СТЕМ-професії.  Діти хочуть в ІТ, але чи розуміють вони, чим саме будуть займатися? Рада, що ми мали можливість залучити до заходу вже реалізованих розробників та розробниць, які змогли відповісти на всі запитання старшокласників.” — Тетяна Мосін, координаторка проєкту.

Основною аудиторією заходів стали учні 9, 10 та 11 класів Вашківецької,  Хотинської, Недобоївської, Великокучурівської, Новоселицької, Сторожинецької, Кам`янської, Вижницької, Заставнівської та Берегометської громад.  До сесій долучилися 405 дівчат та 377 хлопців. Діти відвідували локації світового кафе, серед яких: 3D-моделювання та 3D-друк, робототехніка, енергоефективне місто, а також спілкувалися з розробницями компаній Elogic, Dev.Pro, Google, SharpMinds та Aviva, які свого часу закінчили кафедру комп’ютерних систем та мереж. Про суспільні упередження, що заважають обирати привабливий для дівчини чи хлопця фах говорили спеціалістки проєкту SEED.

 

 

Розвиток соціального шкільного підприємництва​

Соціальне шкільне підприємництво має на меті дати дитині практичний досвід реалізації перших проєктів, прийняття рішень, розвиває самостійність та дає практичні знання та навички.

Соціальне підприємство здатне вирішувати суспільні проблеми та одночасно бути прибутковим. Саме у тонкощах такого виду діяльності запрошує розібратися ГО «Фонд «Буковина інноваційна» у межах проєкту «Інтеграція молоді з числа ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення молодіжного соціального підприємництва». Наприкінці освітнього етапу учасники та учасниці здобудуть можливість отримати гранти на реалізацію своїх бізнес-ідей.

Долучитися до проєкту можуть молоді люди віком від 14 до 35 років, які проживають у Вижницькій, Глибоцькій, Мамалигівській, Недобоївській, Хотинській, Чернівецькій громадах Чернівецької області, зокрема ВПО. 

Заповнити анкету для участі в навчанні можна за цим посиланням.

Проєкт «Інтеграція молоді з числа ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення молодіжного  соціального підприємництва» впроваджує ГО «Фонд «Буковина інноваційна» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

* На цій сторінці висвітлюється діяльність з надання допомоги, що здійснюється за підтримки Гуманітарного Фонду для України. Думки, висловлені на цій сторінці, жодним чином не повинні розглядатися як офіційна позиція Гуманітарного Фонду для України, оскільки він не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься на ній.