Комплексна допомога ВПО: результати перших місяців роботи у цифрах, за якими стоять історії сотень людей

Від початку проєкту “Надання комплексної різносторонньої допомоги внутрішньо переміщеним особам” громадська організація “Фонд “Буковина інноваційна” разом з міжнародною організацією Acted забезпечила гуманітарною допомогою 509 сімей, в яких проживає 1147 осіб. Здебільшого продуктові та гігієнічні набори отримали внутрішньо переміщені особи, а також люди, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Нагадаємо, що проєкт охоплює Берегометську, Сторожинецьку, Вижницьку та Чернівецьку територіальні громади.

Окрім видачі гуманітарної допомоги, команда ГО реалізовувала заходи для зниження рівня тривожності. З дорослими тренінги провели кваліфіковані психологи, для дітей спеціалістки зі STEM-освіти підготували серію майстер-класів, що включали досліди з фізики та хімії.

Вихідне тестування учасників показало результати першого етапу – зниження тривожності до 28% у дорослих, та до 17, 43% у дітей. Всього до тренінгів вдалося залучити 286 учасників.

My work
Тетяна Мосін, координаторка проєкту​
“Це не перший наш проєкт з внутрішньо переміщеними особами, і я рада бачити, що первинні опитування показують значно нижчий рівень тривожності, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Але попри те, що люди по-трохи адаптуються до умов, не варто нехтувати допомогою фахівців. Маємо декілька учасників, які, завдяки нашим тренінгам, знизили свій рівень тривожності на 65,22%, на 41,38%. Та здебільшого різниця між вхідними і вихідними результатами опитування становить приблизно до 28 % у дорослих та до 17% у дітей. Це - проміжні результати першого періоду”.

Окрім гуманітарного та психологічного компонентів, проєкт передбачає роботу ВПО з коучем. До перших зустрічей долучилися 63 учасники.Така архітектура проєкту має на меті не лише покрити базові потреби учасників, але й допомогти їм адаптуватися до нових умов та отримати контроль над своїм життям.

“Я дуже сподіваюся, що нам вдасться за перший етап напрацювання особистісних стратегій кожного з учасників проєкту залучити їх брати активну участь у тих прихистках, де вони живуть, проявляти більшу соціальну і громадську позицію.  Звісно, ми говоримо про те, що у дорослої людини є потреба працевлаштуватися, реалізувати себе. Це також дуже важливо. В такі значні етапи переосмислення в житті дуже часто трапляються кардинальні зміни професійної реалізації.” — Галина Потопальська, професійна сертифікована коуч (PCC ICF), експертка з розвитку потенціалу особистості та команди.

Проєкт “Надання комплексної різносторонньої допомоги внутрішньо переміщеним особам” впроваджується ГО “Фонд Буковина інноваційна” за сприяння ACTED у рамках “Technical and material support in local organisations and volunteer groups in Ukraine”, що фінансується спільно з Гуманітарним фондом для України.